W 80 miejscowościach w Polsce oraz w dwudziestu w innych krajach, na protesty wyszły dorosłe kobiety, jak i również mężczyźni na równi z młodzieżą, aby okazać rozczarowanie w odpowiedzi na treść stanowiska TK w kwestii prawa do usunięcia ciąży. W czwartek rano 22 października, rada Trybunału zdecydowała, iż prawo do aborcji w razie źle rozwijającego się zarodka ma stać się niezgadzające się z zapisami Konstytucji. Od tamtego czasu niepowstrzymanie są strajki, które mają ukazać sprzeciw w takowej idei. Strajkującym towarzyszą tego typu hasła jak np. "Piekło Kobiet" a;bo też "To jest wojna". Pojawiają się też teksty, jak chociażby "Wyp*******ć", czy też "***** ***", a zamiast gwiazdek da się wsadzić slogan, w niedelikatnym tonie nakazujący opuszczenia stanowisk przez obecnie panującą partię. Zarówno młodzi, a także starsi Polacy wyruszyli na ulice, żeby wyrazić komitywę z manifestującymi, które zostały pozbawione prawa do decydowania dzięki decyzji rządu. Setki tysięcy obywateli w polskich miastach oraz tysiące poza krajem pragnie zaznaczyć, iż tego typu przepis nie powinien wejść w życie i tym samym zademonstrować sprzeciw dla zapatrywań obecnie rządzącej partii.

Ogrom demonstrantów pojawia się na ulicach miast

W pierwszych kilku dniach na demonstrację przybyło niemało osób, głównie pełnych oburzenia Pań. W największych miastach, demonstrantów były tysiące, ponadto nawet i w stosunkowo niewielkich miejscowościach społeczność wyrażała opór, stawiając się pod budynkami władzy oraz kierując się na tzw. "spacery". Podczas demonstracji skandowanych jest sporo haseł, odśpiewywane są piosenki, z kolei na plakatach można odczytać różne napisy, jak chociażby "Moje ciało, mój wybór" oraz No women, no kraj. Jednak faktycznym oznaczeniem, które widać bez przerwy, została uznana czerwona błyskawica. Pełno influencerów oraz gwiazd albo przyłącza się do manifestacji, wychodząc na ulice miast, czy też publikuje posty w social mediach, dając wyraz swojemu wsparciu dla strajku. Jednak sprawująca władzę partia jak też przedstawiciele Kościoła Katolickiego sądzą, że Strajk Kobiet to zamach, którego celem jest to aby wyniszczyć Polskę i wzywają do zaprzestania demonstracji.

Na terenie całej Polski mniej więcej 400 000 ludzi pojawiło się na wielu ulicach miast w aż ponad czterystu manifestacjach, jednak najwięcej osób demonstrujących można było znaleźć w Warszawie. Zarówno Szczecin, Kraków, Poznań jak też mnóstwo miast wojewódzkich zostały otoczone demonstracjami. Sprzeciwy mają również miejsce w Londynie, Niemczech, Norwegii, Australii i we Włoszech. Na ulicach miasteczek i miast prawie codziennie można napotkać demonstracje, walczące o prawa kobiet w naszym kraju. Jedna z największych do tej pory manifestacja ma mieć miejsce w piątek 30 października.

Brak komentarzy

Zostaw komentarz