To było niezwykłe widowisko i fani piłkarscy obecni na stadionie mieli ogrom szczęścia, gdyż mieli możliwość śledzić ten pojedynek i należy to zrozumieć. Właśnie tego rodzaju spotkania udowadniają z jakiego powodu futbol jest w tym momencie najatrakcyjniejszą sportową dyscypliną na Starym Kontynencie. W tym pojedynku fani mieli okazję oglądać to wszystko, co w futbolu najdoskonalsze. Bardzo dobrze ten mecz zaczęli piłkarze hiszpańskiej narodowej kadry, jednak to zawodnicy reprezentacji narodowej Włoch strzelili pierwsze trafienie. Piłkarze trenowani przez trenera Enrique nie mieli w planach odpuścić. Dziesięć minut przed ostatnim gwizdkiem do remisowego rezultatu był w stanie doprowadzić Alvaro Morata. Główny sędzia tego meczu był zobligowany do zarządzenia dodatkowego czasu gry. W ciągu dogrywki również nie padły bramki i dlatego o wygranej zdecydować musiały rzuty karne. W trakcie rzutów karnych nieznacznie lepsza była drużyna Włoch, która triumfowała wynikiem 4:2 i to właśnie ona grać będzie w niedzielę w finale europejskich mistrzostw.