Spora liczba sympatyków piłkarskich wyczekuje na finałowe rozgrywki najbardziej popularnych turniejów i nie jest to tajemnicą. Mistrzostwa europejskie się rozpoczną niedługo, co znaczy iż będziemy widzami bardzo dużej ilości piłkarskich spotkań. Jednak zanim to stanie się na na oczekują pojedynki finałowe w oglądanych najchętniej zespołowych zmaganiach. Jedno z finałowych starć jest już za nami i poznaliśmy już zwycięzcę tego turnieju. Oczywiście tutaj mowa o turnieju Ligi Europy. Kilka dni po finałowym pojedynku europejskiej ligi nadchodzi czas na rozpoznanie rozstrzygnięcia w Champions League, jednak w tej chwili pragniemy skupić się na tych pierwszych rozgrywkach. Przeciwko sobie stanęły ekipy Manchesteru United oraz Villarreal CF. Obecność tych dwóch zespołów w finałowym starciu znaczyła, że na fanatyków piłki nożnej czekało fantastyczne widowisko. Ten finałowy spektakl był faktycznie fantastyczny.

Pojedynek finałowy rozgrywek europejskiej ligi rozgrywany był na murawie Lechii Gdańsk w naszym kraju i świetnie mieć na uwadze fakt. Dla polskiego narodu nie podlega wątpliwości to, że to jest bardzo duży honor, że mieliśmy okazję gościć dwie tak fantastyczne ekipy. Trenerem drużyny CF Villarreal jest Unai Emery, który słynie z faktu, że potrafi sięgać po trofea w starciach finałowych zmagań europejskiej ligi. Prowadzony przez Emery'ego Unai'a zespół nie był faworytem w batalii z Czerwonymi Diabłami, ale to właśnie zawodnicy CF Villarreal zdołali strzelić otwierającą wynik bramkę w tym meczu finałowym. Ole Gunnara Solskjaer'a podopieczni dostali szansę aby odpowiedzieć golem. Wynikiem 1:1 się skończył ten pojedynek i dlatego sędzia prowadzący spotkanie był zobligowany zaprosić piłkarzy na 30. minutową dogrywkę. Podczas dogrywki piłki nożnej sympatycy nie mieli możliwości zobaczyć bramek i dlatego arbiter prowadzący spotkanie ogłosił rzuty karne. Warto pod uwagę wziąć fakt, iż konkurs jedenastek to loteria. W starciu tym lepiej przygotowaną drużyną się okazał Villarreal trenowany przez Unai'a Emery'ego, który wygrał wynikiem 11:10. Bardzo emocjonujący był to konkurs jedenastek. Przestrzelenie jedenastki przez de Gea, a więc golkipera Czerwonych Diabłów zadecydowało o wygranej drużyny z Hiszpanii.