Po raz pierwszy największy i jeden z najpopularniejszych festiwali w naszym kraju, odbył się jako Pol'and'Rock Festival. Niegdysiejszy „Przystanek Woodstock”, który dumnie nosił tę nazwę od 1995 roku, zmienił ją poprzez względy prawne. Tegoroczny "najpiękniejszy festiwal świata" odbył się 24 raz. Aż 15 razy Pol'and'Rock Festival organizowany był w Kostrzynie nad Odrą i co roku ściąga liczne tłumy fanów muzyki i magicznego klimatu tego festiwalu.

Droga, którą przebył Pol'and'Rock Festival jest długa, a festiwal zmieniał się i zwiększał swoją jakość z biegiem lat. Na jego rozwój miało wpływ nie tylko rosnące zainteresowanie fanów muzyki, ale co za tym idzie, coraz większa liczba jego sponsorów. Dzięki temu festiwal wydłużył liczbę dni z pierwotnych dwóch na trzy, zwiększyła się liczba występów gwiazd zagranicznych oraz ilość ludzi zainteresowanych festiwalem. Od dłuższego czasu liczba fanów festiwalu oscyluje między 300 a 750 tysięcy. Wejście na Pol'and'Rock Festival jest całkowicie darmowe, ale mimo to, każdy może się tam czuć bezpiecznie, dzięki pilnującym porządku służbom, które wspierają wolontariusze, nazywani „Pokojowym Patrolem”.

Festiwal ten wiele razy startował w konkursach mających na celu wyłonienie najciekawszych światowych i europejskich festiwali. Jego organizacja odbywa się na najwyższym poziomie. Jednak uczestnicy cenią sobie najbardziej coś więcej niż tylko dobrą organizację. Ludzie, którzy co roku od wielu lat są uczestnikami Pol'and'Rock Festival wypełnioną miłością i radością. Dawny "woodstock" jest miejscem, pozwalającym na bezgraniczną i bezpieczną zabawę w rytm pięknej muzyki. Dzięki Akademii Sztuk Przepięknych, organizującej różne warsztaty i spotkania, festiwalowicze mogą odbyć rozmowy z ciekawymi ludźmi, poddać się medytacji czy pogłębić wiedzę z przeróżnych dziedzin nauk.

Jedno jest pewne – festiwalowy klimat i wspaniałe chwile na "woodstockowym polu" są warte przeżycia. Istnieje ogromna szansa, że jadąc tam po raz pierwszy, zakochasz się w przepięknej atmosferze i wrócisz na Pol'and'Rock za rok!

Tagi: festiwal

Brak komentarzy

Zostaw komentarz