Bramkarz naszej kadry był zmuszony aż dwa razy do wyjęcia piłki z siatki. Zespół Wojciecha Szczęsnego długo odrabiała straty. W zespole Juventusu Turyn występuje jednak Cristiano Ronaldo, który umie zmobilizować zawodników do gry. Ostatecznie Juventus Turyn dała radę zremisować. Pojedynek dwóch silnych ekip skończył się wynikiem 2:2. Juventus przez 30 minut występował w osłabieniu. Wykluczony został pomocnik Adrien Rabiot.

Kibice mistrza Włoch po meczu z Sampdorią Genua mieli nadzieję, że styl ich zawodników polepszył się. Zawodnicy Juve pokazali się dużo lepiej niż w ostatnim sezonie ligi włoskiej. Mecz z AS Romą był jednak niesamowicie trudny. Piłkarze z Rzymu nie mieli w planach podarować punktów graczom Juventusu Turyn. Finalnie starcie zakończyło się wynikiem remisowym. Obie drużyny są usatysfakcjonowane z ze zdobytego punktu.

Wiele emocji w pojedynku.

Bramkarz naszej reprezentacji zaczął ten mecz od pierwszych minut. Trzeba zaznaczyć, że Wojciech Szczęsny był kiedyś graczem zespołu z Rzymu. W niedzielę polski zawodnik zaprezentował się z niezwykle solidnej strony. W paru przypadkach zaliczył wspaniałe obrony. Ronaldo także grał bardzo dobrze. W 30. minucie nasz reprezentant musiał wyciągnąć futbolówkę z siatki. Wówczas sędzia postanowił podyktować karny rzut dla drużyny gospodarzy.

Do karnego podszedł Jordan Vertout. Piłkarz rzymskiego klubu oddał pewny strzał. Wojtek Szczęsny był bardzo blisko wybronienia tego strzału. Jednak i tak wpadła do siatki. Juventus musiał gonić wynik. Przed końcówką pierwszej części spotkania kibice mieli okazję widzieć jeszcze dwa skuteczne strzały. W pierwszej kolejności trafienie zaliczył Ronaldo. Zawodnik z Portugalii dostał okazję na strzelenie bramki z karnego. Sędzia tego spotkania podyktował rzut karny po ręce Pellegriniego Lorenzo.

Cristiano nie pomylił się i skierował piłkę do siatki. Piłkarz broniący bramki Romy był w tej akcji bez szans na udaną interwencję. Uderzenie zawodnika z Portugalii był piekielnie dokładny. Juventus FC niezbyt długo cieszył się z wyniku remisowego. Chwilę po tym zawodnicy Romy przeprowadzili niezwykle ładną sytuację. Futbolówkę do siatki chronionej przez Wojciecha Szczęsnego wstrzelił Veretout. Należy przyznać, że był to niezwykle emocjonujący mecz. Piłkarze Juventusu byli zmotywowani, aby wyrównać.